Konica Minolta

Europe

Renk ve Işık Ölçümünde Standart

 • Picture1
 • Picture2
 • Picture3
 • Picture4
 • Picture5
 • Picture6
 • Picture7
 • Pause
 • Play
SCROLL

Renk ve Işık Ölçümünde Standart

Uzunluk ve ağırlık gibi özelliklerin bir cetvel veya ölçek ile ölçülmesi kolaydır, çünkü fiziksel miktarları bellidir. Ancak rengin ölçülmesi farklıdır. Renk beynimizde oluşan bir algıdır ve nesnenin kendine ve üzerine yansıyan ışığın kaynağına bağlıdır. Bu sebepten dolayı renklerin algısı kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Konica Minolta’da bizler, cetvelin uzunluğu belirtmek için sayıları kullandığı gibi rengi ölçülebilir birim olarak nitelendiren cihazlar tasarlayıp üretmekteyiz. Bu cihazlarla renk her zaman objektif bir şekilde ölçülebilir. Fabrikada, laboratuarda veya sahada,müşterilerimiz her zaman objektif ve yeniden üretilebilen ölçüm sonuçlarına güvenebilirler. Renk ve ışık ölçüm aletlerimiz kesin ve geriye dönük izi sürülebilir sonuçlar sunarlar. Buna ek olarak ölçüm verileri Commision Internationale l’Eclairage’ın (CIE) kapsamlı ve detaylı inceleme esaslarında optik değerlendirmelere de uygundur. Konica Minolta’nın gelişmiş renk ve ışık ölçümü teknolojisi müşterilerimize üretim verimliliğini artırmanın yanında aksama süresinin ve malzeme israfının azaltılmasına da imkan tanır. Renk ölçümü ayrıca müşterilerimizin ürünlerinin algılanan niteliklerini ve kalitelerini objektif ve yeniden üretilebilir biçimde değerlendirmelerine ve artırmalarına da destek olur.

ÖZELLİK1

Kompaktkameradan Uzay Boşluğuna

Konica Minolta’nın ışık ölçüm teknolojisine girişi, fotoğraf makineleri için ışıkölçer tasarımıyla başlamıştır. Fotometrideki bu bilgi birikiminin sonucu olarak 80’li yılların başlarında ARGE ve endüstriyel uygulamalar için ilk Işık ve Renk ölçüm cihazları geliştirildi.

Tüm dünyada ve ötesinde kendini kanıtlamış ışık ölçüm teknolojisi

Konica Minolta’nın ışık ölçüm teknolojisindeki uzmanlığına bir referans olarak, NASA’nın Konica Minolta’yı uzayda ve ilerdeki aya inişlerde kullanılmak üzere ışıkölçümü için bir cihaz geliştirmeyle görevlendirmesi örnek verilebilir. Minolta “Space Meter”, 1968 yılında ilk defa Apollo 8 görevinde kullanıldı ve daha sonrasında Ay üzerinde gerçekleştirilen diğer görevlerde de kullanılmasına devam edildi. Ekstrem koşullar altında kullanılmak üzere tasarlanan “Space Meter”, uzay boşluğunun fotoğraf çekimleri için kesin ve güvenilir ışık ölçüm teknolojisi sağlayarak Apollo programının başarısına çok önemli katkılarda bulundu. Bu ölçüm cihazının geliştirilmesinden beri Konica Minolta, ışık ölçüm teknolojisi alanında küresel bir lider haline gelmek için kendi sensorlarını, optik sistemlerini, spektroskopik tekniklerini ve kalibrasyon/düzeltme teknolojilerini sürekli olarak geliştirdi ve mükemmelleştirdi.

“MADE IN JAPAN”

Konica Minolta’nın ürünleri uzun yıllar boyunca mükemmelleştirilmiş ARGE ve Üretim sisteminden gelmektedir. ISO 9001 kalite yönetim sistemini de içeren ve sürekli iyileştirilen üretim süreçleri sayesinde Konica Minolta istikrarlı bir şekilde kusursuz ve güvenilir ürünleri “Made in Japan” tasdik mührü ile üretebilmektedir.

Kalitenin sürekli iyileştirilmesi, en yüksek seviyede kusursuzluk ve güvenirlilik sağlar.

Sürekli süreç iyileştirme Konica Minolta’da çalışmalarının merkezinde yer alır. Üretimde “5S” metodolojisi uygulamaya konuldu. Üretim sürecinin her aşaması hataların ortadan kaldırılması için sürekli olarak kontrol edilmekte ve optimize edilmektedir. “5S” metodolojisi, üretim tesislerinde iletişimi teşvik ederek her bir üretim bölümünde ve sürecinde sürekli olarak iyileştirmelere imkan tanımaktadır. En iyi derecede kesinliği, güvenirliliği ve uzun ömürlülüğü garanti etmek için elle üretimi en iyi otomasyon teknikleri ile birleştiriyoruz.

 • Picture caption 1 Parçalar uygulamalarına göre depolanır.
 • Picture caption 2 Üretim ortamında tüm çalışanlar aynı bilgilere erişim sağlayabilir.
 • Picture caption 3 Hassas ve verimli bir işleyişi garantilemek için çalışma ortamı sürekli olarak optimize edilir.
ÖZELLİK 03

Ulusal Standartları İzleyen Güvenilir Ölçüm Cihazları

Konica Minolta’nın ürünleri, maksimum seviyede kullanıcı dostu olarak tasarlanmaktadır. Güvenilir ve tekrar edilebilir ölçüm sonuçlarının garanti edilmesi de bir diğer önemli nokta. Konica Minolta, ulusal standartları izlemekten ödün vermeyen bir sistem oluşturması sebebiyle, müşterilerin her zaman güvenle kullanabileceği ürünleri üretebilmektedir.

Tavizsiz üretim, yüksek ölçüm güvenirliliğini garanti eder

Konica Minolta, cihazlarının müşterilerine güvenilir sonuçlar iletmesine çok büyük önem vermektedir. Bunun sağlanması için sonuçları ulusal standartları izleyebilen ölçüm cihazlarının tavizsiz üretimine imkan tanınmaktadır. Böylece renk ve ışık ölçümleri için ölçüm cihazları ulusal standartlara uygun tasarlanmaktadır. Kalibrasyon teknolojimiz ISO 17025 uluslararası standartlarına uyumludur. Ayrıca Konica Minolta Ölçüm Teknolojileri “Japon Endüstri Standartları Komitesi (JIS)” tarafından belgelendirilmiş bir kalibrasyon laboratuarıdır. Bu en yüksek seviyedeki kalibrasyon tekniğimiz, teknolojik güçlü yönlerimizden sadece birisidir.

 • Picture caption 1 Ölçüm için bağlayıcılığı olan yayınık yansımaya sahip malzeme ve diğer parçaların kendi geliştirdiğimiz ekipmanlarla kaplanmasından kalitenin iyileştirilmesi ortaya çıkmaktadır.
 • Picture caption 2 Konica Minolta’da tasarımdan kalite kontrole kadar tüm alanlar İngiliz kurumu LRQA tarafından ISO 9001 sertifikası ile belgelenmiştir. Bu sertifikasyon, ürün ve hizmetlerimizin Konica Minolta kalite yönetim sistemi ile sürekli yüksek kalitede garantilendiğini belgelemektedir.
 • Picture caption 3 Cihazlarımızın salt kesinliğini ve aynı zamanda da cihaz uyumluluğunu kontrol etmek için BCRA seramik fayansları kullanılmaktadır.
ÖZELLİK 04

En Yüksek Kalite ve Uzun Ömürlülükten Sorumlu

Konica Minolta’nın hedefi, maksimum kullanım süresine sahip güvenilir ürünler sağlamaktır. Bu sebeple ürün kalitesini sürekli iyileştirmek için sayısız testler gerçekleştirip ilgili sonuçları yeni geliştirmelere yansıtıyoruz. Kapsamlı kalite kontrol sistemimiz sayesinde müşterilerimizin yatırımlarını güvence altına alan ve koruyan uzun ömürlü ölçüm sistemleri sunuyoruz.

Kapsamlı Kalite Güvence Sistemimiz sayesinde Uzun Ömürlü Ölçüm Cihazları

Müşterilerimize, uzun yıllar kullanılabilecek ürünler sunabilmek için, bu ürünlerin uzun ömürlü olmaları gerekmektedir. Bu sebeple Konica Minolta ürünlerinin özellikleri, son kullanıcıların ve çalışma ortamlarının ihtiyaçlarını yansıtan sayısız testlere tabi tutulmaktadır. Bu testlere şunlar dahildir: taşıma için darbe dayanımı testleri, titreşim direnci testleri, sıcaklık ve nem direnç testleri, düşürme testleri ve dayanıklılık testleri. Test sonuçları, müşteri raporları ve servis raporlarından elde edilen veriler, gelecekteki yeni ürünlerin daha kaliteli ve uzun ömürlülüğe sahip olmasını sağlamak için tasarım aşamasında dikkate alınmaktadır.

 • Picture1 Onarım ve bakım işlemleri konuda uzmanlaşmış departmanlarda yapılmakta ve elde edilen ilgili bilgiler optimal kalite kontrolünü güvence altına almak için ortak olarak kullanılmaktadır.
 • Picture2 Çevresel testler yüksek sıcaklık, düşük sıcaklık ve yüksek nem de dahil tüm dünyadaki kullanım koşulları göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmektedir.
 • Picture3 Onarım verileri ve test sonuçları gelecekteki ürün tasarımlarında kullanılmaktadır. Bu durum, daha fazla güvenirliğe sahip uzun ömürlü yeni ürünler oluşturulmasına olanak sağlamaktadır.
ÖZELLİK 05

Dünya Çapında Servis, Destek ve Uzmanlık

Konica Minolta, tüm dünyada servis merkezlerine sahiptir. Bu merkezler, müşterilerin cihazlarının hassas ve izlenebilir kalmasını garanti altına almak için servis sağlamaktadır. 1980’lerden beri Konica Minolta, dünya çapındaki ağı aracılığıyla 2 milyondan fazla cihaz satışını gerçekleştirmiştir – en yüksek kalite ve uzun ömürlülüğe yönelik çabalarımız için müşterilerimizin bize güveninin en iyi kanıtı.

25 ülkedeki merkezleriyle küresel bir servis ağı.

Konica Minolta’nın cihazları uzun yıllar boyunca tüm koşullarda güvenilir ölçüm sonuçlarını garanti etmek için tasarlanmıştır. Ancak uzun süreli hassasiyet ve izlenebilirliği sağlayabilmek için, rutin bakım ve kalibrasyon işlemleri gerekmektedir. Güncel olarak Konica Minolta’nın servis ağı Japonya, ABD, Almanya, Çin, Güney Kore ve Tayvan da dahil 25 ülkedeki merkezleriyle müşterilerine tüm dünyada bakım ve kalibrasyon işlemleri için servis desteğine kolay erişim sağlamayı hedeflemektedir. Konica Minolta servis ağını genişletmek ve gelecekte müşterilerine daha da iyi bir servis sağlamak için sürekli olarak yeni yollar aramaktadır. Son 30 yılda satılan 2 milyondan fazla ölçüm cihazımız, müşterilerimiz nezdindeki yetkinliğimizin ve en yüksek kalite ve güvenilirliğe ulaşma çabalarımıza güvenlerinin kanıtıdır. Konica Minolta gelecekte de müşterileri ile beraber Renk ve Işık Ölçümü alanındaki zorluklarla mücadele etme ve birlikte yenilikçi çözümler geliştirme gayreti içerisindedir.

Dünya çapında 2 milyondan fazla satılmış ürünler. Güvenilir ve kendini kanıtlamış ölçüm cihazları.

2.000.0000’dan fazla